Studenti Univerziteta u Novom Pazaru na takmičenju PMC FINRA Regional Marketing Challenge

Studenti Departmana za ekonomske i informatičke nauke Univerziteta u Novom Pazaru učestvovali su na IV PMC FINRA Regionalnom Marketing Challenge-u, održanom 26. septembra na Univerzitetu FINRA u Tuzli.

Tim je formirao pobjednik Biznis Izazova 2024, Almin Emrović, u sastavu: Nejra Selek, Belkisa Tmušić i Seid Suljović. Ekipa je bila pod vođstvom doc. dr Dženisa Bajramovića, rukovodioca Centra za preduzetništvo i inovacije.

Takmičenje je obuhvatilo kategoriju “Predstavljanje fakulteta sa kojeg dolaze”, gdje su studenti imali priliku pokazati svoje marketinške i kreativne vještine.

Zadatak je uključivao:
• Sastavljanje tima
• Definisanje marketing strategije (ciljevi, analiza tržišta i konkurencije)
• Kreiranje kampanje i budžeta
• SWOT analiza
• Vizuelna rješenja za digitalni i tradicionalni marketing

Tokom boravka, studenti su posjetili kulturna i historijska mjesta u Tuzli. Sljedeće takmičenje zakazano je za 12. decembar u Beogradu, kao uvod u Biznis izazov 2025.