Na Univerzitetu u Novom Pazaru održana panel diskusija na temu “Cirkularna ekonomija i Zelena agenda za Zapadni Balkan moraju biti naš fokus – kao što je to u Evropskoj uniji”.

Diskusija je održana u okviru proslave Dana Evrope i kampanje “Evropa je naša kuća”.

Događaj su otvorili rektor Univerziteta u Novom Pazaru, prof.dr. Suad Bećirović i gradonačelnik Novog Pazara, Nihat Biševac. Otvaranju panel diskusije je prisustvovao i predsjednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji, dr. Mevlud Dudić.

Plenarni govornici su bili:

1. Nj.E. Kati Bugenhout, ambasadorka Belgije u Srbiji
  2. Plamena Halačeva, zamjenica šefa Delegacije EU u Srbiji
  3. Siniša Mitrović, rukovodilac Centra za cirkularnu ekonomiju
  4. Radovan Nikčević, menadžer projekta EU za Zelenu agendu u Srbiji, UNDP

Na panel diskusiji je istaknuto da se zajedničkim trudom mora raditi na prosperitetnijoj bufućnosti kroz zelenu agendu i povećanja svijesti o očuvanju okoliša.

Događaju je prisustvovao veliki broj posjetilaca koji su nakon panel diskusije postavljali pitanja prisutnima.