Studenti Univerziteta u Novom Pazaru smjera Modni dizajn uzeli učešće u izložbi i modnoj reviji grupe dizajnera, Dress for Success.

8. maja u Muzeju primenjene umetnosti u Beogradu na modnoj reviji prikazani su modeli sa Torino Fashion Week-a 2022. godine u organizaciji Ambasade Italije.

Tema revije i cjelokupnog konteksta mjeseca dizajna bila je održiva moda i tehnologija novih materijala. Grupa dizajnera pozvana je sa ciljem povezivanja dve države, Italijanske Republike i Republike Srbije, njihove tradicije, kulture, dizajna i mode.

Istog dana studenti UNINP-a su bili u prilici da prisustvuju seminaru o održivim materijalima i novim tehnologijama koje je održala umjetnica i profesorica na Italijanskom fakultetu za modu Eugenia Morpurgo, kao i naša poznata kreatorka Tamara Jarić.

Univerzitet u Novom Pazaru nastavlja da podržava rad svojih studenata na svim poljima.