Prof. dr. Šemsudin Plojović održao predavanje na Univerzitetu u Novom Pazaru na temu “Izazovi i šanse karijere u IT industriji”.

Na predavanju je bilo riječi o IT industriji koja obuhvata sve aspekte računarstva, softverske metode, tehnologije, organizovana i sistematska pitanja korisnika IT-ja. Prof. Plojović je govorio o razvojnom putu jednog programera, o izazovima koji se nalaze na tom putu, ali i o beneficijama rada u ovoj oblasti.

Na predavanju su posebno istaknuti svršenici UNINP-a koji su danas uspješni u IT sektoru, kao i o onima koji su aktivni studenti Univerziteta, a ozbiljno se bave programiranjem.

Na kraju predavanja zaključeno je da je školovanje za poslove iz oblasti informacionih tehnologija investicija u sigurnu budućnost.