Povodom Svjetskog dana poezije, Departman za filološke nauke i Studentski parlament Univerziteta u Novom Pazaru organizovali su književno-umjetnički program pod nazivom „Susreti pod okriljem poezije“

Povodom Svjetskog dana poezije, Departman za filološke nauke i Studentski parlament Univerziteta u Novom Pazaru organizovali su 22. 03. 2023. godine književno-umjetnički program pod nazivom „Susreti pod okriljem poezije“, u prostorijama Univerzitetske biblioteke. Okupljenim profesorima, asistentima i studentima predstavila su se tri mlada autora pjesama, studenti Amar Ličina, Binela Šabanović i Amina Kurbardović. Studenti sva četiri studijska programa Departmana za filološke nauke recitovali su poeziju odabranih njemačkih, američkih, srpskih i bošnjačkih autora.