U organizaciji Departmana za pedagoško – psihološke nauke obilježen Dan pružanja podrške osobama sa Down sindromom.

Događaju su prisustvovali polaznici i stručno osoblje udruženja Centar Code sa kojima Univerzitet u Novom Pazaru ima dugogodišnju saradnju.

Studenti četvrte godine su kroz predmet Inkluzivno obrazovanje aktivnostima poput slikanja, sviranja i glume pokazali da djeca sa Down-ovim sindromom mogu biti aktivna na svim poljima.

Univerzitet u Novom Pazaru će i u narednom periodu nastaviti sa obilježavanjem svih datuma od značaja, kao i sa kontinuiranim radom na implementaciji inkluzivne strategije.