Delegacija Univerziteta u Novom Pazaru na Forumu za poslovnu i naučnu saradnju Srbije i Italije

Delegaciju UNINP su činili rektor, prof.dr. Suad Bećirović i finansijski menadžer, msc. Haris Zogić, a domaćini Foruma su bili predsjednik Republike Srbije, NJ.E. Aleksandar Vučić i potpredsjednik Savjeta ministara i ministar spoljnih poslova i međunarodne saradnje Republike Italije, Nj.E. Antonio Tajani.

Forum je organiziran od strane Privredne komore Srbije, Italijanske agencije za trgovinu i Ambasade Italije u Srbiji u cilju promocije dobrih ekonomskih relacije dviju zemalja, kao i prezentaciji novih kreditnih linija za potencijalne strane investitore. Forumu je prisustvovao veliki broj privrednika iz Italije i Srbije.

Pored niza obavljenih sastanaka u okviru Foruma, delegacija UNINP se susrela i sa ministarkom kulture, Majom Gojković kojoj se rektor, prof.dr. Suad Bećirović zahvalio na pomoći u organizaciji opere “Simfonija različitosti” koja je održana u Novom Pazaru, a dogovorena je saradnja i na budućim projektima.