Prof.dr. Sandi Dizdarević održao gostujuće predavanje na Univerzitetu u Novom Pazaru na temu: “Kriminalističko profilisanje ubica i serijskih ubica” u organizaciji Departmana za pravne nauke.

Profesor Dizdarević ima višegodišnje iskustvo u ovoj oblasti, a studenti su imali prilike da se kroz studije slučaja upoznaju sa temom. Studenti su upoznali čitav proces od momenta početnih saznanja, pa sve do stvaranja kriminalističkih profila ubica i serijskih ubica.

Rukovodilac Departmana za pravne nauke, doc.dr. Samra Dečković je kazala da ovim predavanjem otpočinje projekat ‘’Mjesec praktičnih znanja’’ pri kojem će studenti imati prilike da se upoznaju sa aplikativnim znanjima od strane stručnjaka koji dolaze iz prakse.