Na Univerzitetu u Novom Pazaru nizom aktivnosti obilježen je 21. februar, Međunarodni dan maternjeg jezika.

Na centralnoj svečanosti u Okrugloj sali Univerziteta, profesori i asistenti Departmana za filološke nauke prisutnima su govorili o historijatu i značaju srpskog i bosanskog jezika, sa aspekta nauke, kulture i književnosti.

Kao rezultat završenog Literarnog i likovnog konkursa, rektor, prof.dr. Suad Bećirović, rukovodilac Departmana za filološke nauke, doc. dr. Kimeta Hamidović i rukovodilac Departmana za umjetnost, prof. dr. Samir Ljajić uručili su nagrade za najbolje radove studentima, kao i učenicima srednjih i osnovnih škola.

U prostorijama univerzitetske biblioteke, književnik Enes Halilović održao je javni čas na temu “Značaj očuvanja maternjeg jezika” okupljenim studentima i srednjoškolcima.

Moderator programa je bio prof.dr. Jahja Fehratović.