Dodjeljene stipendije studentima Smjera za bosanski jezik i bošnjačku književnost na Univerzitetu u Novom Pazaru.

HO Bošnjaci Frankfurta i dijaspore uz koordinaciju Univerziteta u Novom Pazaru i Matice bošnjačke dodjelili su stipendije studentima Smjera za bosanski jezik i bošnjačku književnost.

Predstavnike HO Bošnjaci Frankfurta i dijaspore, gdin-a Sabra Hasanovića i gdin-a Ibrahima Bulića, dočekali su rektor, prof.dr. Suad Bećirović sa saradnicima i predsjednik Matice bošnjačke, prof.dr. Jahja Fehratović.

Stipendije studentima su uručili gosti iz HO Bošnjaci Frankfurta i dijaspore koji su istakli da će nastaviti sa pružanjem podrške studentima u budućem periodu.

Na sastanku je istaknuto da je doniranje na polju obrazovanja, a posebno kroz studentske stipendije zapravo dugoročno ulaganje u budućnost naše zajednice, regije i države.