Kancelarija za međunarodnu saradnju je 19.12.2022. godine održala koordinativni sastanak sa partnerima iz Kancelarija za međunarodnu saradnju Univerziteta u Sarajevu, Univerziteta u Ammanu, Univerziteta u Valoni i Univerziteta Haybusak u Jerevanu.

Koordinativni sastanak predvođen prorektorom za nastavu, prof.dr. Amelom Lukač Zoranić je imao za cilj strateško planiranje projektnih aktivnosti Erasmus+ K171 projekta koje su UNINP-u odobrene za finansiranje od strane Evropske Komisije.

Ovo je prvi projekat koji uključuje zemlje iz nekoliko različitih Erasmus+ regiona i ima za cilj povezivanje ne samo balkanskih i evropskih obrazovnih sistema već i obrazovnih sistema kavkaskog regiona i regiona dalekog istoka.