Potpredsjednik Narodne skupštine Republike Srbije, Usame Zukorlić posjetio Univerzitet u Novom Pazaru.

Potpredsjednika Narodne skupštine je dočekao rektor Univerziteta u Novom Pazaru, prof.dr. Suad Bećirović sa članovima rektorskog kolegijuma.

Na sastanku se razgovaralo o razvojnim projektima Univerziteta u narednom periodu, kao i o projektima koje Univerzitet može podržati, a od opšteg su značaja za grad i regiju. Gdin. Zukorlić je istakao da Univerzitet ima punu podršku i kazao da će sa pozicije koju obnaša Univerzitet biti u vrhu prioriteta jer je jedna od najbitnijih institucija koja značajno podiže nivo obrazovanja i kvalitet života u regiji i državi.

Rektor, prof.dr. Bećirović je istakao zadovoljstvo današnjom posjetom, ocjenivši da je zadovoljan da bivši studenti Univerziteta, kao što je gdin. Zukorlić, ostvaruju zavidne rezultate na svim poljima. Rektor je iskazao važnost zajedničkog djelovanja kako bi mladi imali što bolje uslove za život i razvoj.