Predstavnici UNINP-a na prijemu kod ambasadora SAD-a u Srbiji, Kristofera Hila

Predstavnici UNINP-a su 25.05.2022. godine
imali priliku u Rezidenciji ambasadora SAD-a u Srbiji, Kristofera Hila prisustvovati prijemu  upriličenom povodom Fullbright programa. Tim povodom su predstavnici UNINP-a predvođeni prorektorom za nastavu, prof.dr. Amelom Lukač-Zoranić zajedno sa Msc. Eminom Karišikom i gostujućim Fullbright lektorom, Kathryn Yahyaoui razgovarali sa ambasadorom Kristoferom Hilom koji je izrazio zadovoljstvo saradnjom Ambasade SAD-a i UNINP-a, te istakao značaj Fullbright programa koji je namjenjen za profesore, istraživače i studente i za njihovo učešće u obrazovnim programima u inostranstvu. Cilj programa je da doprinese saradnji između SAD i drugih nacija.
Prorektor za nastavu, prof.dr. Amela Lukač-Zoranić je istakla da se očekuje nastavak uspješne saradnje Univerziteta i Ambasade kroz realizaciju aktivnosti Fullbright programa, ali i kroz izradu projekata i realizaciju ostalih planiranih aktivnosti koji imaju za cilj doprinijeti saradnji visokoškolskih ustanova SAD-a i Srbije.