UNINP posjetila visoka delegacija Islamske zajednice u Hrvatskoj

Univerzitet u Novom Pazaru posjetila je danas, 05.02.2022. godine, delegacija Islamske zajednice u Hrvatskoj, akademik Aziz Hasanović predsjednik Mešihata i muftija zagrebački, Mirza Šabić predsjednik Sabora Islamske zajednice u Hrvatskoj, Mevludi Arslani direktor Islamske gimnazije u Zagrebu i Nermin Botonjić sekretar Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj u pratnji delegacije Islamske zajednice u Srbiji: predsjednik Mešihata muftija dr. Mevlud Dudić, rukovodilac Vjersko-prosvjetne službe Mešihata Rešad Plojović, direktor Gazi-isa begove medrese hfz. Adnan Dupljak i direktor Media centra Salahudin Fetić. Delegaciju su primili pomoćnica ministra prosvjete, prof. dr. Elma Elfić Zukorlić i rektor Univerziteta, prof. dr. Suad Bećirović.
Delegaciji su predstavljeni rezultati rada Univerziteta u Novom Pazaru kao i projekti koje Univerzitet realizuje. Predstavnici Islamske zajednice u Hrvatskoj izrazili su zadovoljstvo posjetom i čestitali rukovodstvu Univerziteta na uspješnom radu.