UNINP među 5 najboljih univerziteta na takmičenju u ljudskim pravima u Tbilisiju

UNINP se plasirao među 5 najboljih univerziteta koji dolaze iz EU i evropskog Istočnog partnerstva na ,,Levan Aleksidze” takmičenju u simulaciji suđenja iz oblasti ljudskih prava koje se održalo u Tbilisiju, Gruzija 20.12.-22.12.2021. godine u organizaciji Evropske Unije, fondacije ,,Akademik Levan Aleksidze”, Gruzijsko-američkog univerziteta, Međunarodnog centra za krivično pravo pri Državnom univerzitetu u Tbilisiju i Međunarodnog centra za razvoj migracione politike.

U dosadašnjem toku takmičenja, učešće su uzeli univerziteti evropskog Istočnog partnerstva i Evropske unije, a do finalne runde su se, pored UNINP-a koji je predstavljao R. Srbiju, plasirali i timovi iz Letonije, Ukrajine, Turske i S. Makedonije.

Tim UNINP-a su na čelu sa mentorima prof.dr. Aleksandrom Ivanovićem i doc.dr. Maidom Alić Bećirović, predstavljali članovi tima Emin Karišik, Mujo Bećirović i Elvir Avdi.