Ministar prosvjete sa delegacijom posjetio Univerzitet u Novom Pazaru

Ministar prosvjete, nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić sa pomoćnicom zaduženom za unapređivanje ljudskih i manjinskih prava u obrazovanju prof. dr Elmom Elfić Zukorlić i saradnicima: državnim sekretarima Mirjanom Dukić Mijatović i Ivicom Radović, te pomoćnikom ministra Milutinom Đurovićem boravio je danas u posjeti obrazovnim institucijama u Novom Pazaru.

Tom prilikom je delegacija ministarstva posjetila Univerzitet u Novom Pazaru. Za delegaciju ministarstva je upriličen prijem u rektoratu Univerziteta, gdje ih je dočekao rektor prof. dr Suad Bećirović sa saradnicima. Delegacija ministarstva je na sastanku upoznata sa funkcionisanjem i radom Univerziteta kao i razvojnim ciljevima kojima Univerzitet teži. Nakon sastanka, gosti su imali priliku obići zgradu Univerziteta i uvjeriti se sa kakvim prostornim kapacitetima Univerzitet raspolaže. Nakon obilaska, upriličeno je obraćanje ministra Ružića nastavnom osoblju i studentima. Tokom obraćanja ministar je istakao kako je Univerzitet u Novom Pazaru najbolji nedržavni univerzitet u Srbiji i da privatna inicijativa može dati dobre rezultate, te da je Univerzitet u Novom Pazaru simbol grada Novog Pazara, Raške oblasti i Sandžaka.