Svečanom dodjelom diploma obilježen Dan Univerziteta

Na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru danas, 04.05.2021. godine povodom Dana Univerziteta održana je svečana dodjela diploma svršenicima osnovnih i master studija. Dodjela je održana u bašti Univerziteta uz poštovanje epidemioloških mjera i bez prisustva publike. Na početku se prisutnima obratio rektor Univerziteta, prof .dr. Suad Bećirović koji je pozdravio diplomante i izrazio nadu da je Univerzitet ispunio očekivanja studenata i ujedno opravdao dato povjerenje. Rektor je istakao: ”Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru će uvijek biti partner u vašem obrazovanju, ne samo formalnom, nego i u neformalnom obrazovanju. Možemo vam dati obećanje da ćemo uvijek biti uz vas koja god da vam pomoć bude potrebna. Budite uz nas, mi ćemo uvijek biti uz vas”. Na dodjeli je istaknuto da je današnja svečanost posebno značajna i kao potvrda četvorogodišnjeg rada, učenja i znanja koje su studenti stekli na Univerzitetu. Dostupnost znanja mladima je jedan od ciljeva koji je Univerzitet i u izazovnim vremenima uspio da ostvari. Diplome su dodijelili predsjednica Univerziteta, prof. dr. Elma Elfić-Zukorlić, rektor, prof. dr. Suad Bećirović, prorektor za kulturu, akademik Fehim Husković, prorektorka za nastavu, prof. dr. Amela Lukač Zoranić, prorektor za nauku, prof. dr. Muzafer Saračević, rukovodilac Centra za postdiplomske studije, prof. dr. Azra Ćatović, rukovodilac Departmana za pravne nauke, prof. dr. Rejhan Kurtović i rukovodilac Departmana za računarske nauke, doc. dr. Samed Jukić. Na svečanosti je uručena zahvalnica i nagrada za 10 godina rada na Univerzitetu asistentici Irmi Mašović kao i nagrade i zahvalnice za najbolje radove na literarnom konkursu ”Knjiga u doba korone” koje su osvojile Ilma Rašljanin, Lejla Srdanović i Emilija Lazović, a koje je uručio menadžer Univerziteta, msc Haris Zogić. Na ovaj način Internacionalni univerzitet obilježio je 19 godina uspjeha i izbora mladih.