Potpisan sporazum o akademskoj saradnji između Internacionalnog Univerziteta u Novom Pazaru sa Akademijom primjenjenih umjetnosti u Ankoni, Italija i Univerzitetom Redžep Tajip Erdogan u Rizeu, Turska

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru je 22.04.2021. godine potpisao sporazume o akademskoj saradnji sa Akademijom primjenjenih umjetnosti u Ankoni, Italija i sa Univerzitetom Redžep Tajip Erdogan u Rizeu, Turska. Ispred dve visokoškolske institucije, sporazum su potpisali predstavnici  Akademije primjenjenih umjetnosti, prof.dr. Sergio Fagnani i Redžep Tajip Erdogan univerziteta, prof.dr. Ozan Selcuk.

UNINP izražava zadovoljstvo uspješnom međunarodnom saradnjom koja će omogućiti povezivanje profesora i studenata kao i naučnih, nastavnih i vannastavnih aktivnosti kroz učešće u programu Erasmus+, te kroz organiziranje zajedničkih simpozijuma, međunarodnih konferencija i naučno-istraživačkih projekata.