Održana online panel diskusija o odnosima Srbije i NATO-a

Institut za evropske poslove u saradnji sa Internacionalnim univerzitetom u Novom Pazaru, a uz podršku Ambasade SAD u Beogradu, kao i NATO PDD, organizovao je u srijedu, 9. decembra online panel diskusiju o odnosima Srbije i NATO-a.

Diskusiju je moderirala novinarka Danica Vučenić a na ovu temu govorili su: rektor IUNP-a, prof. dr. Suad Bećirović, Nj.E. Ambasador Sjedinjenih američkih država Anthony Godfrey, Saša Kostić, Ministarstvo spoljnih poslova (TBC), Brigadni general Tommaso Vitale, šef Vojne NATO kancelarije za vezu u Beogradu i Dragan Šormaz, narodni poslanik i šef Delegacije Narodne skupštine R. Srbije pri Parlamentarnoj skupštini NATO-a.

Na panelu se govorilo o  razvoju odnosa prije i poslije konflikta, nivou dostignute saradnje, benefitima koje obje strane ostvaruju i potencijalu koji taj odnos može ubuduće imati, kao i o geopolitičkom položaju Srbije, njenoj vojnoj neutralnosti i poziciji u međunarodnoj politici.

Panel diskusiji prisustvovali su studenti Departmana za pravne nauke Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru koji su nakon govornika postavljali pitanja i uzeli aktivno učešće u diskusiji  iznošenjem svog viđenja teme panela.