IUNP i Institut za evropske poslove organizuju online panel diskusiju

Institut za evropske poslove u saradnji sa Internacionalnim Univerzitetom iz Novog Pazara, a uz podršku Ambasade SAD u Beogradu, kao i NATO PDD, organizovaće panel diskusiju u srijedu, 9. decembra, sa početkom u 12 časova. Govoriće se o odnosima Srbije i NATO-a, razvoju odnosa prije i posle konflikta, nivou dostignute saradnje, benefitima koje obe strane ostvaruju i potencijalu koji taj odnos može ubuduće imati; kao i o geopolitičkom položaju Srbije, njenoj vojnoj neutralnosti i poziciji u međunarodnoj politici.

Diskusiju će moderirati novinarka Danica Vučenić a govornici su:

– Saša Kostić, Ministarstvo spoljnih poslova;

– Nj.E. Ambasador Sjedinjenih američkih država Anthony Godfrey;

– Brigadni general Tommaso Vitale, šef Vojne NATO kancelarije za vezu u Beogradu;

– Dragan Šormaz, narodni poslanik i šef Delegacije Narodne skupštine R. Srbije pri Parlamentarnoj skupštini NATO-a.

Studenti će imati priliku da daju svoje komentare i postavljaju pitanja svim govornicima, te vas pozivamo da nam se pridružite u dinamičnoj i plodonosnoj diskusi.