Potpisan sporazum o akademskoj saradnji između Internacionalnog Univerziteta u Novom Pazaru sa Univerzitetom Sinergija u Moskvi, Rusija i Univerzitetom Trieste u Trstu, Italija

Internacionalni Univerzitet u Novom Pazaru je 16.11.2020. godine potpisao sporazum o akademskoj saradnji sa Univerzitetom Sinergija u Moskvi, Rusija kao i sa Univerzitetom Trieste u Trstu, Italija.  Ispred dve visokoškolske institucije, sporazum su potpisali rektor Univerziteta Trieste, prof.dr. Roberto di Lenarda i direktorica Departmana za međunarodnu saradnju Univerziteta Sinergija, prof.dr. Aleksandra Shanshina.

IUNP izražava zadovoljstvo uspešnom međunarodnom saradnjom koja će omogućiti povezivanje profesora i studenata kao i naučnih, nastavnih i vannastavnih aktivnosti kroz učešće u programu Erasmus+, te korz organiziranje zajedničkih simpozijuma, međunarodnih konferencija i naučno-istraživačkih projekata.