Dan Univerziteta- 18 godina uspjeha, 18 godina izbor mladih

Svečanost povodom Dana Univerziteta i 18 godina od osnivanja održana je danas na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru. Svečanosti je prisustvovao veliki broj zvanica iz društvenog, političkog, kulturnog i medijskog života koji su zajedno sa rukovodiocima Departmana, profesorima, administrativnim radnicima i prijateljima Univerziteta obilježili jubilej. Svečanost je otvorena intoniranjem himne Internacionalnog univerziteta. Istaknuto je da je Internacionalni univerzitet postavio standard u visokoškolskom obrazovanju u pogledu stručnosti svršenika kroz kvalitetno obrazovanje koje im se pruža tokom školovanja koje je praćeno savremenim tehničko-tehnološkim sredstvima za učenje i napredovanje.

Prisutnima se obratio i uputio čestitke povodom jubileja rektor, prof. dr. Suad Bećirović. Nakon toga, generalna menadžerka, prof. dr. Elma Elfić Zukorlić, uručila je zahvalnice zaposlenima za 10 godina rada na Univerzitetu i jubilarne nagrade zaposlenima koji na Univerzitetu rade od osnivanja. Pristunima se obratio i čestitke uputio osnivač i prvi rektor Univerziteta, akademik muftija Muamer Zukorlić.