Na IUNP održana debata na temu “Saradnja Srbije i Nato”

Na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru danas, 24.01.2020.,

održana je debata  na temu “Saradnja Srbije i Nato”. Na samom početku debate prisutne je pozdravio rektor, prof.dr Suad Bećirović i istakao važnost ove debate za prisutne studente, zatim se prisutnim obratio Ambasador Branimir Filipović, pomoćnik ministra spoljnih poslova i načenik Sektora za bezbednosnu politiku, i govorio o tome  na kom nivou i koliko Srbija i NATO sarađuju.

Ambasador Filipović se osvrnuo na pitanje zašto o toj saradanji nema puno informacija u medijima.

G. Hugo Grondel, politički sekretar ambasade Holandije govorio je o benefitima koje Srbija ima od saradnje sa NATO-m, dok je g. Dragan Šormaz, narodni poslanik i šef Delegacije Narodne skupštine R.Srbije pri parlamentarnoj Skupstini NATO-a  govorio je o perspektivi članstva Srbije u NATO.

Debata je deo projekta “Saradnja Srbije i NATO” koju finansira NATO PDD. Stavovi izrečeni tokom debate ne predstavljaju nužno stavove Instituta za evropske poslove i donatora.