Na IUNP-u obilježen Međunarodni dan ljudskih prava

Povodom Međunarodnog dana ljudskih prava, 10.12.2019. godine u organizaciji Departmana za pravne nauke, IUNP-a, organizovan je javni čas bjesedništva o ljudskim pravima.
Studenti u svojim izlaganjima govorili o razvoju ljudskih prava, pravima žena kao i o tome kako se pravo sprovodi u drugim državama ali i u našoj državi.
Besjednici su bili studenti studija Prava: Nezrina Selmanović, Esma Ljajić, Nikolina Milunović, Kemal Đekić, Rafet Nikšić, Ramiz Memišahović, dok su njihova izlaganja imali priliku pratiti studenti sa ostalih studijskih programa Univerziteta. Obelježavanja Međunarodnog dana ljudskih prava imalo je za cilj podizanje svijesti o pravima svakog pojedinca kao i da se u akademskom okruženju i na akademskom nivou predstave kritička promišljanja mladih ljudi koji su šaljući poruku da se “pravo ne dobija, ono se uzima” da žele da žive u svijetu koji ne poznaje razlike i jednak je za sve.