Svečano otvoren salon Akademija na IUNP-u

Na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru danas, 21.10.2019. god. svečano je otvoren salon Akademija. Otvaranju su prisusvovali akademik Muamer Zukorlić, predsjednik Mešihata IZ u Srbiji, dr. Mevlud Dudić, akademik Hasnija Muratagić Tuna ,predsjednik Sabora IZ u Srbiji, Hajro ef. Tutić, muftija sandžački hfz. Abdurrahman Kujević, predsjednik Upravnog odbora Fakulteta za islamske studije, prof. dr. Admir Muratović, predstavnici Medrese “Gazi Isa-beg, dr. Misala Pramenković i dr. Mustafa Fetić, ispred vrtića Reuda Mersad Curić i Aida Rašljanin. Kao domaćini zvanice su dočekali rektor, prof. dr. Suad Bećirović, prorektor, prof. dr. Amela Lukač Zoranić, generalni menadžer, prof. dr. Elma Elfić Zukorlić i rukovodioci Departmana prof. dr. Azra Ćatović, prof. dr. Šemsudin Plojović, doc. dr. Jahja Fehratović i doc. dr. Rejhan Kurtović.  Uloga ovog prostora je elitno predstavljanje nauke na Univerzitetu . Ova prostorija ima i historijski značaj zbog činjenice da je u njoj održana osnivačka skupština Bošnjačke akademije nauka i umjetnosti 09.06 2011. godine. Prisutnima se obratio osnivač Univerziteta i jedan od osnivača BANU-a i tom prilikom istakao: “Ovo je još jedan detalj, još jedna od kruna koja se stavlja na glavu ovog naroda. Posebno mi je zadovoljstvo što se to dešava na Internacionalnom univerzitetu, što je ovo dio plodova ili još jedan od plodova Univerziteta u kome se potvrđuje idealna sprega obrazovanja i kulture”.