Studenti IUNP-a posjetili policijsku upravu ,,29. novembar” u Beogradu

Studenti Departmana za pravne nauke Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru posjetili su policijsku upravu za grad Beograd ,,29. novembar” u petak, 31. maja 2019. godine, gdje ih je primio pomoćnik načelnika kriminalističke policije, Darko Marković.

Tokom posjete, studenti su imali prilike upoznati se sa metodama koje se najčešće primjenjuju prilikom rješavanja krivičnih djela. Osvrt na praksu policije studentima je prezentovao načelnik za uviđaje, Dejan Vasiljen, dok je načelnik za suzbijanje droga, LJubomir Petrović, upoznao studente sa operativnim radom na otkrivanju droga. Također su posjetili i kriminalističku tehniku gdje ih je primio trasolog, Dejan Ćirković, kao i odsjek za daktiloskopiju sa kojim ih je upoznala Irena Mangovski.

Ovom posjetom studentima je bliže predstavljen rad policijskih uprava i istaknut značaj veze između teorije i prakse.