Predstavnici IUNP-a na naučnoj konferenciji u Solunu

Predstavnici Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru u sastavu prorektor za nastavu, prof. dr. Amela Lukač-Zoranić i dekan Departmana za računarske nauke, prof. dr. Šemsudin Plojović, učestvuju na naučnoj konferenciji koja se održava u Solunu u periodu od 16.4. do 18.4.2019.godine u organizaciji Balkanske asocijacije univerziteta.

Konferencija se održava na Aristotelovom univerzitetu u Solunu koji je jedan od najstarijih i najprestižnijih visoko-obrazovnih institucija u Grčkoj. Tema ovogodišnje konferencije je „Primjena ciljeva održivog razvoja Ujedinjenih Nacija za 2030. godinu u Balkanskom regionu: Uloga univerziteta“, a njen cilj je razvijanje i promocija akademske saradnje kako bi svi učesnici imali koristi od razmjene znanja i iskustava.