IUNP parter u projektu Proljećne škole prava misije OEBS-a u Srbiji

U organizaciji misije OEBS-a u Srbiji, uz partnerstvo Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru, organizovano je takmičenje pod nazivom “Simulacija krivičnog postupka” u okviru Proljećne škole prava dana 11.4. 2019. godine.

Takmičenje podrazumjeva simuliranje krivičnih i parničnih postupaka, a cilj samog projekta je usavršavanje vještina kod mladih pravnika kako bi što uspješnije preneli svoje teorijsko znanje u praksu.

Učešće u ovom projektu uzeli su i studenti Internacionalnog univerziteta koji ističu da im je ovaj projekat od velikog značaja jer su imali prilike da se bliže upoznaju sa radom pravosudnih organa.

Simulacija suđenja je prva faza projekta Proljećne škole prava, a u drugoj i trećoj fazi će studenti imati prilike da pohađaju obuku za polaganje pravosudnog ispita za mlade pravnike i da dobiju stipendije za stažiranje u državnim institucijama u Beogradu.