Potpisani ugovori o saradnji sa Uludağ Univerzitetom u Bursi

Rektor Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru, prof. dr. Suad Bećirović, sa delegacijom u sastavu prorektor za nastavu, prof. dr Amela Lukač-Zoranić, generalni menadžer, prof. dr. Elma Elfić-Zukorlić i menadžer Centra za postdiplomske i doktorke studije, prof. dr. Azra Ćatović posjetili su, 10.04.2019., Uludağ Univerzitet u Bursi, drugi po veličini u Republici Turskoj. Delegaciju IUNP-a primio se rektor Uludağ Univerziteta, prof.dr.Yusuf Ulcay sa svojom delegacijom. Nakon razgovora i upoznavanja sa funkcionisanjem ove dvije visokošolske institucije došlo je do potpisivanja opšteg ugovora o saradnji, kao i Mevlana sporazuma o razmjeni studenata.

Dogovoreno je da ove dvije visokoškolske ustanove u budućnosti usko sarađuju na naučno-istraživačkim projektima, kao i na projektima razmjene studenata i nastavnika.