Otpočelo Univerzetsko proljeće

Na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru danas, 1. aprila 2019. godine, otpočela je manifestacija Univerzetsko proljeće.

Prisutnima su se obratili prorektorica za nastavu, prof. dr. Amela Lukač Zoranić i predsjednik Studetskog parlamenta, Muhamed Zuković. Uz intoniranje univerzitetske himne, zastave Univerzitetskog proljeća podigli su  rukovodilac Departmana za filološke nauke prof. dr. Jahja Fehratović,  menadžerka Marketing službe Elma Mavrić i  predsjednik Studentskog parlamenta, Muhamed Zuković čime i zvanično otpočelo Univezitetsko proljeće.

Nakon toga, nastupio je univerzitetski bend Uniacustic koji je zabavljao publiku u ostatku programa.

UNIVERZITETSKO PROLJEĆE 01.04-30.04.2019. godine

01.04.- Otvaranje Univerzitetskog proljeća, 12 h, bašta IUNP-a;

04.04 – Dan studenata, Tutin – 12 h na trgu, Sjenica – 12 h kod sebilja;

8- 12.04. – Dani sporta i kulture, 12 h, IUNP i hala Pendik;

do 10. 04. otvoren literarni konkurs “Moć znanja”;

13- 14. 04. – Likovna kolonija mladih “Likovni svijet”, trg Gazi Isa-bega u Novom Pazaru i Gradski park;

19- 21.04. – Festival knjige trg Gazi Isa-bega u Novom Pazaru;

1. 04.- Modna revija, 20 h, sebilj u Novom Pazaru;

25.04.- predstava “Pipi duga čarapa u zemlji čuda”, 19 h, dvorana Kulturnog centra.