Asistentica IUNP-a na umjetničkom simpozijumu u Kairu

Akademska slikarka i asistentica na Departmanu za umjetnost Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru, Paša Gicić-Zekić, predstavljala je ovih dana Srbiju u okviru „World Federation of Zevras Art Club“ simpozijuma u Kairu.

Zajedno sa više od dvadeset umjetnika širom svijeta, gospođa Gicić-Zekić bila je dio slikarske kolonije pod pokroviteljstvom UNESCO-a koja ima tradiciju dugu dvije decenije.

Gospođa Gicić-Zekić istakla je da je od posebnog značaja to što se upoznala sa drevnim tehnikama oslikavanja zidova koje datiraju još od perioda faraona, te da će znanja i iskustva moći preneti studentima.

Po završetku kolonije, gospođa Gicić-Zekić imala je priliku da se predstavi svojim radovima inspirisanim boravkom u Kairu za šta je dobila nekoliko priznanja i pehar.