Održano predavanje „Uloga poverenika u zaštiti građana i građanki od diskriminacije“

Povjerenica za zaštitu ravnopravnosti, Brankica Janković, je na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru u četvrtak, 28.02.2019. godine, održala predavanje na temu „Uloga poverenika u zaštiti građana i građanki od diskriminacije“.

Gospođa Janković je kroz svoje predavanje upoznala studente i nastavno osoblje sa radom kancelarije povjerenika, njenim statusom kao nezavisnom državnom institucijom, kao i različitim vrstama diskriminacije i načinima borbe protiv njih.

Predavanju je prisustvovao veliki broj studenata koji su imali mogućnost da postave pitanja ili iznesu svoja mišljenja u vezi diskriminatorskih postupaka kojima su svjedočili u svom gradu.

Na kraju predavanja, Povjerenica je istakla da je veoma zahvalna na pozivu da govori o tako bitnoj temi kao što je ravnopravnost i da je rad sa mladim ljudima od velikog značaja za rad Povjereništva za ravnopravnost.