II dan Festivala knjige

U okviru XI Festivala knjige, u organizaciji Internacionalnog univerziteta, drugi dan festivala otpočeo je sa predstavljanjem knjiga “Tvrđava dosade” Refika Šećibovića i “Akademske veštine” Marijane Šećibović.

Potom je usledila

promocija knjige “Vama, moje drage dame” autora Ahmeda Bihorca. Zatim su prisutnima predstavljena izdanja tri izdavačke kuće. Tomislav Žigmanov predstavio je izdanja Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata. Izdavačku kuću Clio iz Beograda, promovisali su Zoran Hamovic i Srpko Lesterić. Promocija izdavača održana je u prostorijama biblioteke Fakulteta za islamske studije.

Drugi festivalski dan završen je predstavljanjem izdavačke kuće Almanah iz Podgorice i promocijom knjige “Nedovršene tuge”, Huseina Bašića.

Učešće na Festivalu knjige uzelo je oko 15 izdavača iz zemlje i zemalja  u regionu.