JP „Službeni glasnik“ na IUNP-u održao okrugli sto na temu elektronskih pravnih baza

JP „Službeni glasnik“ održao je u petak, 10.11.2017. g., na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru okrugli sto na temu „Elektronske pravne baze“ na kojem su učešće uzeli dr. Dobrosav Milovanović, profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Boris Petrović, direktor Sektora službenih izdanja u JP „Službeni glasnik“. Okruglom stolu prisustvovali su predstavnici IUNP-a prorektor za nastavu, prof. dr. Amela Lukač Zoranić, rukovodilac Departmana za pravne nauke, doc. dr. Aleksandar Ivanović, rukovodilac Departmana za računarske nauke, prof. dr. Šemsudin Plojović, sekretar Sead Trtovac kao i profesori i studenti sa Departmana za pravne nauke. Također, okruglom stolu su prisustvovali i uzeli učešće u diskusiji i predstavnici pravosudnih organa, advokatskih kancelarija i institucija. Velika pažnja bila je posvećena mogućnostima unapređenja digitalnih usluga u pomenutoj oblasti, a svi prisutbni imali su priliku da se upoznaju sa unapređenom verzijom sajta Pravno- informacionog sistema Republike Srbije, čije je vođenje kao delatnost od opšteg interesa, povereno Službenom glasniku. kako je ovom prilikom istaknuto Pravno- informacioni sistem Republike Srbije predstavlja najveću pravnu bazu u Srbiji koja jedina sadrži važeće i zvanične zakone i druge ptropise u izvornom i tačnom obliku, uz mogućnost jednostavnog praćenja izmjena i dopuna svakog propisa.