Studenti Univerziteta u Beogradu posjetili Konsultativni centar IUNP-a u Preševu

Studenti Srpskog jezika i književnosti Filološkog fakulteta, Univerziteta u Beogradu, posjetili su 7.12.2016. g. Konsultativni centar IUNP-a u Preševu. Studente su tokom posjete predvodile prodekanica za nastavu Filološkog fakulteta, prof. dr. Julijana Vučo, i direktorka Centra za srpski jezik kao strani, prof. dr. Vesna Krajišnik. Tom prilikom studenti su upoznati sa radom i funkcionsanjem Univerziteta, a imali su priliku i razgovarati sa studentima Srpskog jezika i književnosti Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru. Istaknut je značaj postojanja Konsultativnog centra IUNP-a u Preševu i ostvarivanje misije Internacionalnog univerziteta da pod jednim krovom okupi različite nacionalnosti- albansku, srpsku, bosansku, makedonsku i mnoge druge. Prof. dr. Julijana Vučo istakla je značaj učenja jezika i perspektive koje to donosi, istovremeno se osvrćući na prednosti koje znanje jezika može imati na tlu multietničke zajednice kakva je Preševo. Prof. dr. Vesna Krajišnik izrazila zadovoljstvo nivoom znanja srpskog jezika studenata u Preševu koji su uspjeli da nauče tokom studija. Posjeta je dala rezultate i u vidu nastavka komunikacije između samih studenata kao i nastavka saradnje institucija.