U organizaciji IUNP-a održano „Veče romantizma“

U organizaciji Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru u ponedjeljak, 05.12.2016. g., održano je „Veče romantizma“ na kojem su učešće uzeli studenti svih Departmana Univerziteta. Projekat “Veče romantizma" nastao je kao produkt  vrijednih i ambicioznih studenata Književne sekcije IUNP-a, a pod mentorstvom asistentice Elme Mavrić i studentice Emine Kurtović sa Departmana za filološke nauke. Studenti su inspirisani romantizmom, književnim, kulturnim i političkim pokretom koji je nastao u Evropi krajem 18. vijeka kao reakcija na neoklasicizam i racionalizam prenijeli na publiku romantitičarski senzibiltet i način stvaralaštva tadašnjeg vremena. Učešće na večeri romantizma uzeli su studenti: Aldina Sijarić, Rijalda Mavrić, Sevgi Gul, Amela Kačapor, Zerina Bojažić, Anela Čekić, Esma Gološ, Selma Habibović, Denisa Đerlek, Sandin Koldžić, Dženita Pepić,Emina Smajović, Dženita Zeković, Sanida Fejzović, Minela Kurtović i Džejlana Hodžić. Studenti su govorili stihove Getea, Blejka, Bajrona, Igoa, Radičevića, Kostića, Jakšića, Bašagića, Ćatića ali i svoje autorske pjesme uz muzičku pratnju Besima Habibovića.