Praktična nastava u Zavodu za vaspitanje omladine u Nišu

U ponedeljak, 25.05.2015. godine održana je praktična nastava za studente treće i četvrte godine smera pravo unutrašnjih poslova u Zavodu za vaspitanje omladine u Nišu.

Delatnost Zavoda je zbrinjavanje, vaspitanje, obrazovanje, profesionalno osposobljavanje i zaštita zdravlja dece i omladine, koji su u sukobu sa zakonom i poremećajima u ponašanju. Zavod na privremeni smeštaj ima i omladinu migrante. Zavod ima karakter vaspitne ustanove, jer se u njemu u skladu sa zakonskim propisima realizuje vaspitna mera upućivanja u vaspitnu ustanovu. Primenjuju se Zakon o socijalnoj zaštiti i Zakon o maloletnim učiniocima krivičnih dela i krivičnopravnoj zaštiti maloletnika.

Studenti su obišli prostorije u kojima borave štićenici Zavoda. Upošljenici Zavoda izneli su potpune informacije o organizaciji stručnog rada, ustanovama sa kojima sarađuju, akcijama i karakteristikama štićenika.

Praktičnu nastavu sprovele su asistenti Maja Grujić i Jelena Rakić.