Univerzitetsko proljeće u Tutinu

U okviru Univerzitetskog proljeća na gradskom trgu u Tutinu 24.04.2015.g. predstavljena je modna revija studenata Departmana umjetnosti Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru. Građani Tutina imali su prilike uživati u programu koji su za njih pripremili studenti Internacionalnog univerziteta kroz dvije modne revije, muzičke izvjedbe Hamze Škrijelja, kao i besjedu Elme Selimi, pobjednice ovogodišnjeg Festivala stvaralaštva mladih u besjedništvu. Emina Rovčanin, studentica Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru ističe da je u Tutinu počelo, a da se planiraju obići i drugi gradovi Sandžaka.

I nije samo znanje ono čime se može pohvaliti Internacionalni univerzitet. Talenat, svestranost, raznolikost, a opet jedinstvenost u namjeri da bude najbolji i internacionalni, kako mu samo ime i govori, slike su koje krase ovaj dom unikatnosti.