Održana promocija aplikacije „Pravi korak“

Udruženje građana za društveni razvoj „Konekt“  u okviru projekta „Selfhelp“ koji se bavi psihosocijalnom podrškom u cilju rešavanja problema porodičnog i vršnjačkog nasilja, a finansiran je od strane UNDP u saradnji sa Internacionalnim univerzitetom u Novom Pazaru promovisao je jučer, 02.04.2015. g., android aplikaciju “Pravi korak”.

Android aplikacija „Pravi korak“ , kreirana je u okviru „Selfhelp“ projekta, koja u nekoliko jednostavnih koraka daje osnovne informacije, ohrabruje i upućuje na relevantne institucije one koji prolaze kroz neki vid porodičnog ili vršnjačkog nasilja.

Udruženje građana za društveni razvoj „Konekt“  je prethodno, u toku „Selfhelp“ projekta, realizovalo obuku za 15 psihologa koji su dali svoj doprinos izradi aplikacije i koji će u budućnosti pružati prvu psihosocijalnu pomoć žrtvama porodičnog i vršnjačkog nasilja. Ovim projektom udruženje  nastoji da ojača borbu protiv problema nasilja i da svoj doprinos.