IUNP potpisao sporazum o saradnji sa UG „Connect“

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru i Udruženje građana za društveni razvoj „Connect“ iz Sjenice potpisali su danas, 7.2.2015. g. sporazum o saradnji. Potpisivanjem sporazuma Univerzitet se obavezuje da pruži podršku UG „Connect“ u realizaciji projekta „SelfHelp“ u vidu edukacije studenata za pružanje psihološke pomoći putem interneta i promociji prve android platforme u regionu za borbu protiv svih vidova nasilja. Također, sporazumom su obuhvaćeni i studenti psihologije, prava i iinformatike koji će učesatvovati u realizaciji pomenutog projekta.

Sporazum o saradnji potpisali su ispred Univerziteta rektor, prof. dr. Suad Bećirović, i ispred UG „Connect“ predsjednica udruženja, Belma Talović. Tokom samog potpisivanja sporazuma istaknut je širi društveni značaj realizacije ovakvih projekata ali i uključivanje studenata i njihovo stručno usavršavanje.

Sporazumom je obuhvaćena i buduća saradnja udruženja i Univerziteta gdje je dogovoreno da će se raditi na unapređenju saradnje.