Održano predavanje „Složenost socijalnog identiteta-raznolikost i izazovi“

U organizaciji Departmana za pedagoško-psihološke nauke u ponedjeljak, 5.1.2014. g., na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru održano je predavanje na temu „Složenost socijalnog identiteta-raznolikost i izazovi“ prof. dr. Nebojše Petrovića. Predavanju su prisustvovali profesori, asistenti i studenti Departmana za pedagoško-psihološke nauke kao i studenti ostalih Departmana. Prof. Petrović je govorio o istraživanju koje je se sprovodi u više država regiona o socijalnom i inkluzivnom identitetu i samom inkluzivnom društvu u kojem je svoj doprinos dao i Internacionalni univerzitet pružajući podršku istraživanju. Prof. Petrović je također govorio o inkluzivnom obrazovanju i problemima identiteta. On je najavio da će rezultate pomenutog istraživanja prezentovati u narednom periodu i studentima našeg Univerziteta, koji su inače bili učesnici samog istraživčkog projekta.

Inače, glavna područja interesovanja prof. Petrovića uključuju političku psihologiju i mir, pogotovu teme o pomirenju i autoritarnost, ali također i nasilje kod mladih u sportu kao i drugim temama u kojima je moguće primijeniti psihološko znanje u objašnjavanju društvenih problema i pitanja. Predaje Socijalnu psihologiju i metodologiju na dodiplomskom i postdiplomskom nivou, i Psihologiju izgradnje mira i pomirenja i Političku psihologiju na doktorskim studijama.