Predavanje „Složenost socijalnog identiteta-raznolikost i izazovi“ na IUNP 5.1.2014. g.

Na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru u organizaciji departmana za pedagoško-psihološke nauke u ponedjeljak, 5.1.2014. g., sa početkom u 13 h biće održano predavanje na temu „Složenost socijalnog identiteta-raznolikost i izazovi“. Predavanje će držati profesor Filozofskog fakulteta, Univerziteta u Beogradu.  prof. dr. Nebojša Petrović.

Inače, glavna područja interesovanja prof. Petrovića uključuju političku psihologiju i mir, pogotovu teme o pomirenju i autoritarnost, ali također i nasilje kod mladih u sportu kao i drugim temama u kojima je moguće primijeniti psihološko znanje u objašnjavanju društvenih problema i pitanja. Predaje Socijalnu psihologiju i metodologiju na dodiplomskom i postdiplomskom nivou, i Psihologiju izgradnje mira i pomirenja i Političku psihologiju na doktorskim studijama.