Svečano dodijeljene stipendije studentima IUNP-a

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru i ove godine stipendira svoje najbolje studente u iznosu pune školarine ili u određenom njenom dijelu. Tim povodom danas, 12. 11. 2014. g., studentima su uručena i rješenja o stipendiranju za akademsku 2014/2015. g. Stipendije su dobili dvadeset i pet studenata koji su see prijavili na konkurs za stipendiranje i koji ispunjavaju tražene uslove.

Prisutnima se na dodjeli obratio rektor, prof. dr. Suad Bećirović, koji je tom prilikom istakao da je Internacionalni univerzitet osnovan kao vakuf čija je osnovna intencija da omogući studentima da dobiju kvalitetno znanje i mogućnost da se dokažu kao najbolji kadrovi. Rektor je takođe podsjetio da Univerzitet s jedne strane pruža povoljne uslove studiranja, a s druge strane pruža visok kvalitet obrazovanja. Na kraju obraćanja rektor je uputio čestitke stipendistima uz želju za uspjeh u studiranju. Rješenja o stipendiranju studentima uručila je generalna menadžerka, doc. dr. Elma Elfić Zukorlić.

Stipendije su dodijeljene studentima sa najvećim prosjekom na Departmanu, studentima koji su sedmo dijete u porodici kao i studetima bez oba roditelja.

Ovim vidom pružanja podrške Univerzitet nastavlja tradiciju stipendiranja, osposobljavanja i obrazovanja mladih ljudi ne samo u Sandžaku već i u ostalim dijelovima zemlje, a preko svojih izdvojenih Visokoškolskih jedinica, ali i mladih ljudi iz zemalja u regionu.