Donijeti zaključci i zatvorena II međunarodna konferencija na IUNP

U organizaciji Filološkog društva Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru i Departmana za filološke nauke dana, 7. i 8. 11. 2014. g., održana je II Međunarodna konferencija o jeziku, kulturalnim i književnim studijama.

Drugi dan Konferencije na temu Balkanska kulturna prožimanja kroz filološku i sociološku dimenziju u 20. i 21. stoljeću bio je posvećen književnim prožimanjima gdje su učešće uzeli eminentni naučni radnici iz te oblasti.

Prvom sesijom predsjedavala je prof. dr. Amela Lukač Zoranić, dok je drugom sesijom predsjedavala prof. dr. Samina Dazdarević. Na kraju Konferencije donijeti su zaključci.

Ovo je II Međunarodna konferencija o jeziku, kulturalnim i književnim studijama u organizaciji Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru. O značaju Konferencije govori i to što je učešće uzelo preko trideset izlagača iz zemlje i zemalja u regionu.