Održano predavanje Razvoj ukupnih sposobnosti djeteta

U organizaciji Departmana za pedagoško-psihološke nauke na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru u ponedjeljak, 14.04.2014.g., održano je predavanje na temu Razvoj ukupnih sposobnosti djeteta.

Predavanje je za nastavno osoblje, studente i veliki broj zainteresovanih držao eminentni stručnjak iz oblasti razvoja djece prof. dr. Ranko Rajović. On je tokom predavanja ukazao na probleme u obrazovnom sistemu i procesu učenja. Prof. Ranković je govorio i o značaju funkcionalnog znanja i njegovoj prednosti nad reproduktivnim znanjem. Također, ukazao je i na poražavajuće podatke koji se odnose na rad sa djecom u njihovim prvim godinama života koje su najznačajnije za za razvoj fizioloških mehanizama i inteligencije.

Inače prof. Rajović je osnivač Mense Srbije, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Također je član Komiteta svjetske Mense za darovitu djecu i saradnik UNICEF-a za obrazovanje. Autor je NTC programa koji se primjenjuje u 15 država.

GALERIJA SLIKA