Poseta studenata Kazneno popravnom zavodu u Nišu

Studenti III i IV godine Departmana za pravne nauke iz Novog Pazara i studenti IV Departmana za pravne nauke Izdvojene visokoškolske jedinice u Nišu, predvođeni doc. dr Enverom Međedovićem i asistentom Msc Erginom Hakićem, posetili su 04. juna 2014 godine Kazneno popravni zavod u Nišu.

Poseta je imala za cilj upoznavanje studenata sa načinom funkcionisanja ove institucije, tretmanom zatvorenika kao i uslovima u kojima zatvorenici izdržavaju kazne zatvora. Na ovaj način, studenti su imali prilike da svoja teorijska znanja stečena iz predmeta Penologija upotpune sa praktičnim znanjima iz oblasti Kaznenog izvršnog prava.

Studenti iz Novog Pazara su pored Kazneno popravnog zavoda posetili i prostorije Izdvojene visokoškolske jedinice u Nišu i tom pilikom se upoznali sa prostornim kapacitetom i uslovima u kojima njihove kolege iz Niša studiraju.

Nakon posete studenti su obišli kulturno istorijske spomenike grada Niša.